Firmabeskrivelse

Orkla Confectionery & Snacks Norge er en sammenslåing av de tidligere selskapene Nidar, KiMs Norge og Sætre. Vi er den største leverandøren av produkter til kos og glede i det norske markedet.

I dag har vi 700 ansatte, fordelt på hovedkontoret på Skøyen i Oslo, våre fabrikker og et salgsapparat utover det ganske land. I 2013 hadde Orkla Confectionery & Snacks Norge en omsetning på 1 878,6 millioner kroner.

KiMs er et av Norges største snacksmerker som leverer potetchips og annen snacks til det norske folk. KiMs er også selskapet KiMs Norge, som i tillegg til å produsere og selge KiMs snacks, står bak nøttemerket Polly og markedsføringen av Cheez Doodles i Norge.

De fleste av både Polly og KiMs’ produkter produseres i vår fabrikk på Skreia på Toten i Norge, mens Cheez Doodles produseres av vårt søsterselskap OLW i Sverige.

Adresseinformasjon

Postboks 33
2857 Skreia
Tlf:  22 54 42 00
www.kims.no

Kontaktperson

Jens Kristian Ulsrud
Tlf: + 47 91 11 73 10

jens.kristian.ulsrud@orkla.no

Annonser fra våre medlemmer