Meld på ditt bidrag til
ScanStar

Frist for påmelding til ScanStar er 27. mai 2020

I år er det Finland som arrangerer ScanStar, og påmeldingen er allerede åpen. Fristen for å melde på årets bidrag er satt til 27. mai 2020.

Om ScanStar

Alle vinnerne av ScanStar 2019 på Emballasjedagene.

ScanStar er en felles nordisk emballasjekonkurransen som har vært holdt hvert år siden 1969. Arrangør er Scandinavian Packaging Association (SPA)som består av medlemsorganisasjoner fra Danmark, Finland, Norge og Sverige.

Emballasjeforeningen representerer Norge i SPA, og Ole Anton Bakke, emballasjeansvarlig i Jotun, er norsk juryrepresentant i ScanStar.

ScanStar er åpen for alle emballasjeløsninger som er designet, konstruert eller produsert i et av de nordiske landene. Emballasje som er laget i andre land og selges av et nordisk selskap, eller er bestilt av en nordisk kunde, kan også delta.

Regler for ScanStar-deltakelse

Bidrag kan sendes inn av designere, konstruktører, produsenter eller kjøpere av emballasje, med tillatelse fra de andre interessentene. Hver bedrift kan sende inn et ubegrenset antall emballasjer som samsvarer med reglene for konkurransen.

Bedrifter som vinner ScanStar får et diplom og rett til å bruke ScanStar-logoen i sin markedsføring av den prisvinnende emballasjen. Emballasje som har vunnet ScanStar har rett til å delta i den globale konkurransen WorldStar, som arrangeres av World Packaging Association (WPO).

Et skjema som beskriver emballasjen må fylles ut og sendes inn innen 27. mai 2020. Selve emballasje skal sendes inn til den finske emballasjeforeningen innen 3. juni.

Utstilling av ScanStar-emballasjene på Emballasjedagene.

Lurer du på noe?
Det er Finland som arrangerer ScanStar i år, men Emballasjeforeningen  svarer gjerne på spørsmål fra våre medlemmer:

Telefon: +47 22 12 17 60
epost: post@emballasjeforeningen.no

Annonser:

Kommende kurs og arrangement

DatoTittelSted
27. mai 2020Webinar: Hva innebærer den tyske emballasjeloven for eksportører?Webinar
09. jun 2020Webinar om samsvarserklæringer i praksisWebinar
12. okt 2020 - 15. okt 2020Oppstart Emballasjeskolen klasse 50Scandic City Fredrikstad
19. nov 2020 - 20. nov 2020Emballasjedagene 2020Scandic Park Sandefjord
25. feb 2021 - 05. mar 2021Interpack 2020 - nye datoer i 2021Messe Düsseldorf
13. apr 2021 - 15. apr 2021SMART industriNorges Varemesse